niedziela, 1 grudnia 2013

Bez skalpela

Najnowsze badania pokazują, że ponad 80% kobiet w Polsce interesuje się nowoczesną kosmetologią oraz sposobami na polepszenie swojego wyglądu. Medycyna estetyczna zyskuje coraz to nowych fanów i nikogo już nie dziwi, że większość Polek decyduje się właśnie dzięki niej poprawić mankamenty urody rezygnując ze skalpela, drogich operacji plastycznych i wielodniowych zwolnień lekarskich.

W ostatniej dekadzie na terenie naszego kraju powstało wiele klinik specjalizujących się w nowoczesnych zabiegach kosmetologicznych. Tak wąska dziedzina daję poczucie pełnego profesjonalizmu oraz dokładnego zajęcia się pacjentką, chociaż panie uczęszczające w takie miejsca nie chcą być tak określanę, wolą termin "klientka". Zabiegi medycyny estetycznej przeważnie nie generują komplikacji zdrowotnych, nie wymagają rekonwalescencji w domu, ciało czy skóra szybko wraca do formy. Konsekwencją takiego biegu rzeczy jest też pojmowanie działań lekarza medycyny estetycznej w kategoriach zabiegu u kosmetyczki, a nie daleko idącej interwencji lekarskiej - jak to ma miejsce w przypadku zabiegów chirurgii plastycznej.

Medycyna estetyczna cały czas się rozwija, udoskonala swoje propozycje, ulepsza i podtrzymuje efekty. Jak każda dziedzina nauki stawia na progres i wprowadza nowe preparaty, propozycje zabiegów itd. Dla lekarzy zajmujących się tą działką są również przewidziane szkolenia, warsztaty czy zagraniczne konwenty, na których można wymienić się doświadczeniami ze specjalistami z całego świata.

Nie można zatrzymać etapu starzenia skóry, nie można go również cofnąć, ale dobierając odpowiednie zabiegi można sprawić, że minie on niemal niezauważalnie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz