wtorek, 29 stycznia 2013

Jak żyć zdrowo wg medycyny chińskiej?

Jak żyć zdrowo?

To pytanie nurtuje nie jednego z nas... Wielu nawet podjęło pierwsze próby, z różnym skutkiem co prawda, bo by żyć zdrowo trzeba nie tylko spotkać się sam na sam ze swoją wolą, to jeszcze mieć silną motywację i środki finansowe, których niestety zdrowe życie wymaga. Śledząc pośpiesznie komponenty takiego oto zdrowego trybu życia bez problemu można wymienić prawidłową, niskotłuszczową dietę, uprawianie sportu, wysypianie się, unikanie stresu, picie dużej ilości wody mineralnej. Wszystko to wydaje się do zrobienia i do wdrożenia. Prawda jednak często okazuje się brutalnie zaskakująca i wśród codziennych obowiązków oraz stresów w pracy lub szkole zapominamy o podjętych założeniach. Jak się jednak okazuje z pomocą przychodzi nam szkolnictwo, powstają bowiem szkoły prowadzenia zdrowego trybu życia, które organizują kursy i warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania i ogólnie funkcjonowania. Na taki kurs można się zapisać bez większych problemów. To co? Próbujemy?

Akademia Zdrowego Odżywiania "Tao Zdrowia" zajmuje się prowadzeniem szkoleń, które pomagają ludziom przyzwyczaić się do nowych, poprawnych nawyków żywieniowych, dodatkowo oczyszczających organizm, wzmacniających naszą odporność oraz radzących sobie z wszelkimi nerwami i niepotrzebnymi stresami. Obecnie w ofercie pojawiły się także specjalistyczne kursy dla młodych i przyszłych mam. "Tao Zdrowia" bazuje na podstawowych zasadach dietetyki tradycyjnej metody chińskiej. Warsztaty skupiają się przede wszystkim na zajęciach praktycznych i podszkoleniu wszystkich uczestników w gotowaniu wartościowych posiłków, urozmaiconych i zawierających coś więcej, niż tylko mięso i puste węglowodany w postaci np. ziemniaków. Preferuje się ciepłą kuchnię, obfitującą w produkty zbożowe, różnego rodzaju kasze, ryże. I choć medycyna chińska stawia na kuchnię wegańską nie trzeba wcale rezygnować z nabiału czy mięsa... trzeba jednak wybierać te produkty, które nie są przetworzone, pochodzą z ekologicznych upraw i są naturalne.

Medycyna chińska zaleca zmianę swojej diety raz na kwartał, zgodnie ze zmianą pór roku. Dzięki takiemu zróżnicowaniu możemy dostarczać naszemu organizmowi mikroelementów, witamin i wszystkich niezbędnych składników. W takim okresie jak teraz, postawmy na kiszonki i warzywa marynowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz