czwartek, 7 marca 2013

Poczuj wiosnę!

Kiedy za oknem topnieje śnieg, a nas budzą pierwsze, ciepłe promienie słoneczne, powoli odrzucamy ciepłe nakrycia i mamy więcej wigoru, to znak, że nadszedł czas zmian. I metamorfozie podlegają nie tylko warunki atmosferyczne, ale także nasze nastawienie do życia. Natura ludzka już tak ma, że zachęcona zmieniającą się aurą również podlega drobnym zmianom, chce się zaktywizować i więcej udzielać. I nie ma lepszego momentu w całym roku niż ten, by poddać się tej fali i wybrać dla siebie najlepszy rodzaj zajęć dodatkowych.

Ludzie myślą, że po pracy są już na tyle zmęczeni, że ledwo mogą podołać domowym obowiązkom. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko dobra organizacja planu dnia, by znaleźć odrobinę czasu dla siebie. Wszyscy ci, którzy ulegli trendowi inwestowania w siebie nie żałują tych decyzji, bo są po prostu szczęśliwi. Naszym sprzymierzeńcem jest dłuższy dzień i piękna, wiosenna pogoda za oknem.

Warto zacząć od prostych rzeczy i zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. W sklepach jest coraz więcej świeżych warzyw i owoców i ich ceny są już naprawdę normalne. Można także przerzucić się na żywność ekologiczną i nie wspomaganą genetycznie. Odrzucenie ciężkostrawnych potraw oraz spożywanie 5-ciu posiłków dziennie zreformuje nasz metabolizm i usprawni trawienie. Wszystko to sprawi, że będziemy czuć się lekko, ale jednocześnie zdrowo i sycie. Nie zapominajmy także o odpowiedniej dawce błonnika!

Sfera fizyczna jest tak samo ważna jak psychiczna, dlatego należy o nie dbać w takim samym stopniu. Jeżeli jesteśmy domatorami warto zaopatrzyć się w elektroniczny kurs jogi i przynajmniej raz w tygodniu odprężyć się uprawiając właśnie ten sport. Zajęcia te nie tylko uspokajają, ale także odprężają i wyciszają. Pozwalają spojrzeć na różne sprawy pod innym kątem, co jest niezwykle ważne zwłaszcza przy podejmowaniu kluczowych decyzji. Dla bardziej aktywnych osób świetnym rozwiązaniem będą zajęcia taneczne lub np. warsztaty bębniarskie. A może to właśnie w nich drzemie nieodkryty talent, który tylko czeka na eksplozję i pełen rozkwit?

Wraz z nadejściem wiosny można także pomyśleć o wymianie garderoby i uporządkowaniu zaległych spraw. Wykorzystajmy swój wolny czas, jak najbardziej produktywnie, to na pewno się opłaci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz