wtorek, 16 kwietnia 2013

Dieta zgodna z grupą krwi

 
Różnorodne diety to dla każdego z nas temat rzeka. Chyba nie ma wśród nas lub naszych znajomych osoby, która chociaż raz w swoim życiu nie zdecydowała się na rozpoczęcie diety. I o ile skutki mogą być różne, znamy wielu ludzi, którzy osiągnęli spektakularne wyniki.

Co im w tym pomogło? Zbilansowana dieta? Samozaparcie? Dobry dietetyk? A może grupa krwi?Prawda jest taka, że nigdy nie przestaną być wymyślane diety cud, diety jednego składnika, czy ostatnio modne diety zgodne z grupą krwi. Jakkolwiek wydaje się to absurdalne, uczeni znaleźli związek pomiędzy grupą krwi, a przyswajalnością pewnych produktów. Przyjrzyjmy się co powinniśmy umieścić na stałe w naszym jadłospisie, a czego należy unikać.

  Grupa O

I tak posiadacze grupy krwi 0 zaleca się spożywanie pokarmów z dużą ilością białka zwierzęcego, a zatem ich posiłki powinny obfitować w baraninę, dziczyznę, jagnięcinę, wołowinę czy cielęcinę. Z ryb powinni wybierać: łososia, halibuta, makrelę czy okonia. Natomiast zdecydowanie zaleca się unikać produktów mlecznych i zbożowych. Należy całkowicie zrezygnować z pokarmów pszenicznych. Warzywa i owoce są nadal mile widziane, ale tak będzie raczej w każdym jadłospisie. Posiadacze grupy 0 powinni spożywać najwięcej brokuł, papryki czerwonej, cebuli, sałat, szpinaku, a z owoców: bananów, jabłek, arbuzów i ananasów.


Grupa A

Dieta dla grupy A skupia się głównie w obrębie owoców morza oraz ryb, takich jak: makrela, karp, sardynka. Nie powinno tutaj zabraknąć warzyw, w szczególności brokuł, cebuli, rzepy, cykorii, marchwi i szpinaku. Zaleca się unikanie czerwonych mięs typu wieprzowina czy baranina. Udowodniono, że posiadacze grupy krwi A bardzo często są wegetarianami, są jakby z natury do tego predysponowani i bardzo świadomie wybierają dobre dla siebie produkty. Podobnie jak w diecie dla grupy 0, tak i tu, produkty pszeniczne oraz nabiał nie są wskazane.

Grupa B

Posiadacze grupy krwi B powinni oprzeć swoją dietę na rybach oraz produktach mlecznych. Jeżeli chodzi o pieczywo, to zaleca się tylko to orkiszowe. Popularny w naszych czasach kurczak idzie tutaj w odstawkę, zastępuje go jagnięcina i baranina. Owoce i warzywa są jak najbardziej polecane, warto jednak wybierać spośród nich: śliwki, żurawinę, ananasy, pietruszkę, buraki i paprykę.

Grupa AB

Osoby z grupą krwi AB w swoich codziennych posiłkach powinny stawiać na duże źródło białka i wybierać menu rybne (dorsz, makrela, owoce morza). Zaleca się zrezygnowanie z czerwonego mięsa oraz drobiu. Decydując się na produkty mleczne warto postawić na te z dużą ilością kultur żywych bakterii i kupować jogurty, maślanki, kefiry. Szpinak i marchew to główne warzywa przypisane do tej grupy krwi.
Powodzenia, idzie wiosna, czas zmian.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz