piątek, 17 maja 2013

Jedzmy zielone produkty!

Na fali wiosennej aury chcemy Was zachęcić do jedzenia zielonych rzeczy, ponieważ są one teraz bardzo łatwo dostępne, możemy się nimi cieszyć za stosunkowo niską cenę oraz przede wszystkim zawierają bardzo dużych cennych minerałów i składników. Czego możemy chcieć więcej?

Wymieniając na szybko zielone produkty spożywcze przychodzi nam do głowy: sałata, szpinak, brokuły, fasolka, groszek, szczypiorek, koperek, ogórek, cukinia... Jest ich całe mnóstwo, zachwycają swoim smakiem, dbają o naszą urodę i zdrowie, a jak potwierdzili angielscy naukowcy (z Uniwersytetu w Leicester) zapobiegają powstawaniu wielu chorób, między innymi ograniczają ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz raka jajników (u kobiet).

CO NAM DAJĄ ZIELONE WARZYWA?→ zawierają dużo beta-karotenu (przeciwutleniacz), który zapobiega powstawaniu nowotworu
→ związki siarki
→ karotenoidy
→ witamina C
→ witamina E
→ błonnik
→ żelazo
→ magnez
→ chlorofil, który dba o odporność naszego organizmu, dobroczynnie wpływa na krwinki czerwone i ma jeszcze wiele zastosowań w naszym organizmie.


Na podium naszych zielonych mistrzostw stoją specjalnie wyselekcjonowane warzywa, które naszym zdaniem robią najwięcej dobrego dla naszego organizmu i ciała!

Miejsce 3-cie zajmuje... NATKA PIETRUSZKI! Mizernie wyglądająca i wątła, od dawien dawna jest znana ze swojego dobroczynnego wpływu na urodę. Dba także o pozbywanie się zbędnej wody z organizmu (działa niezwykle moczopędnie), dotlenianie mózgu oraz ułatwia przyswajanie żelaza z innych produktów. Oprócz tego to prawdziwa bomba witaminowa, która zawiera: C, A, PP, kwas foliowy, E, B, D i K. To, że odtruwa ciało oraz zapobiega krzywicy i anemii już od wielu lat jest udowodnione przez badania naukowe.

Miejsce 2-gie zajmują... ex aequo SZCZYPIOREK I KOPEREK Te dwa doskonałe dodatki są niezbędne wiosną i latem w przygotowaniu kompletnego, letniego posiłku. Posiekane lub położone w całości stanowią także swoistą dekorację każdego dania. Ich niska cena powinna zachęcać do korzystania z ich dobrodziejstw, których również jest co nie miara. Na szybko wymienić można chociażby to, że koperek dostarcza nam wielu olejków eterycznych, poprawia proces trawienia i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w jelitach. Natomiast szczypiorek jest bogaty w witaminy: B1, B2, C, zawiera także dużo potasu, wapnia, sodu, magnezu, fosforu, chloru, kwasu foliowego i karotenu. Również wspomaga procesy trawienne.

Miejsce 1-wsze zajmuje... SZPINAK! Zupełnie niesprawiedliwie niedocenione warzywo, które w połączeniu z wyrafinowanymi składnikami staje się rarytasem, wartym każdych pieniędzy i najlepszej kuchni świata. Co mu zawdzięczamy? Przede wszystkim bogactwo witamin takich, jak: A, C, E, K, B. Poza tym to źródło kwasu foliowego, żelaza, manganu i jodu. Najlepiej podawać go na surowo, do sałatek lub surówek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz