poniedziałek, 29 lipca 2013

Dobry jogging nie jest zły

Jeżeli decydujesz się na regularne bieganie to musisz wiedzieć, że na początku tej drogi czekają cię zakwasy, braki w kondycji, może nawet lekkie zadyszki. Najważniejsze to się nie zrażać, ponieważ tempo biegu i jego intensywność na początku należy dopasować do swoich możliwości. Szybko będzie można zauważyć jak z każdym kolejnym treningiem jesteśmy odporniejsi i jak bardzo możemy modyfikować wstępne ustalenia. 

Systematyczne bieganie może sprawiać nie tylko dużo przyjemność, ale przede wszystkim wywierać pozytywny wpływ na nasze zdrowie, co jest bardzo ważne. Zdecydowanie poprawia bowiem kondycje serca, płuc, dodatkowo normuje cholesterol i pomaga w walce z nadciśnieniem. Poprawa naszej formy oraz lepsze wyniki odchudzania to dodatkowe bonusy, które chętnie bierzemy.

Czym jest jogging?

Jogging to forma truchtu lub wolnego biegu. Głównym celem jego celem jest poprawa sprawności i wydolności fizycznej bez nadmiernego stresu związanego z wysiłkiem. Za jogging uważa się bieg z prędkością 7-9 km/h.


Co nam daje bieganie?

Nie każdy wie, że podczas joggingu dostarczamy naszym tkankom więcej tlenu, sprawia to, że są one lepiej odżywione, a cały krwiobieg usprawniony. Podczas uprawiania biegu uruchomione są wszystkie partie mięśniowa, zwłaszcza nóg, pleców, brzucha, ramion i rak. Bieganie może być także świetnym lekarstwem na stres i depresje, bowiem podczas takiego znacznego wysiłku fizycznego uwalniają się spore pokłady endorfin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz