środa, 20 sierpnia 2014

5 powszechnych grzechów przeciwko zdrowemu odżywianiu się

Chcemy być szczupli i zdrowi. Uprawiamy sport, liczymy kalorie, ale nadal wskazówka na naszej wadze nie posuwa się w lewą stronę. Co więcej, mamy wrażenie, że jakaś siła pcha ją na prawo. W codziennej bieganinie nie zwracamy uwagi na detale, które mają ogormny wpływ na naszą dietę oraz skuteczną redukcję wagi. Poniżej przygotowaliśmy 7 popularnych grzeszków przeciko zdrowemu odżywianiu się, zachęcamy do zapoznania się z nimi i na przyszłość - wyeliminowaniu kolejnych punktów. Przy odrobinie dobrej chęci i zaparciu można wyrobić w sobie zdrowe nawyki, które umożliwią nam poprawne żywienie własnego organizmu.


Nakładanie jedzenia

1. Badana dowodzą, że ludzie, którzy nakładają sobie porcję jedzenia przy użyciu sztućców, szczypców czy widelców zjadają mniej. Pewnie zastanawiacie się o ile mniej? Właśnie, niemal o 1/3 mniej niż ludzie, którzy posługują się własnymi rękoma. Jesteśmy wzrokowcami i jemy oczyma, a to największa zguba dla głodnego człowieka. Korzystajmy z dostępnych narzędzi, a napełnimy swój brzuch tylko potrzebnym paliwem, a nie zbytecznym balastem.

Napoje gazowane i alkohol

2. Popijasz napoje gazowane oraz nie stronisz od alkoholu? Możesz zapomnieć o swojej diecie, wszystko niszczysz sięgając po niezdrowe napoje. Alkohol to puste kalorie, a kolorowe soki i napoje zawierają bardzo dużo cukru. Wersje light są lekkie tylko z nazwy.

Zarwane noce

3. Brak odpowiedniej dawki snu nie sprzyja dobrze organizmowi, który nie dość, że codziennie wykonuje swoją prace, to jeszcze jest torturowany ćwiczeniami i niedoborami odżywczymi. Wysypianie się to podstawa do bycia szczęśliwym, dzięki temu można wyeliminować także temat nocnego podjadania.

Produkty light

4. Jogurty owocowe to jednak samo zło za sprawą występującej w nich fruktozy. Nic nie poradzimy na to, że brakuje w nich prawdziwych owoców. O wiele lepiej wybierać ich tradycyjną, naturalną formę i samodzielnie dorzucić tam świeże lub zmiksowane truskawki, maliny czy banany.

Kalorie spalone na treningach

5. Jesz więcej niż powinieneś, bo myślisz, że sporo ćwiczysz. Jednak w rzeczywistości spalamy dużo mniej kalorii niż myślimy, że udało się nam pozbyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz