wtorek, 28 kwietnia 2015

Czosnek - przyprawa, lekarstwo czy może afrodyzjak?

Moda na wampiry sprawiła, że przez jakiś czas czosnek kojarzony był tylko i wyłącznie ze skutecznym środkiem do walki z krwiopijcami. Tymczasem jest to niezwykle cenny środek do walki z wieloma dolegliwościami, bardzo aromatyczna przyprawa oraz w niektórych sytuacjach niemal afrodyzjak. Nie powinniśmy o tym zapominać.

Dobroczynne działanie czosnku


Warto poświęcić chwilę na przygotowanie kilku ząbków czosnku i dorzucenie ich do sałatki lub innej, mięsnej potrawy. Już dawno udowodniono, że czosnek posiada zdrowotne właściwości. Do najważniejszych z nich należy oczywiście wzmocnienie naturalnej odporności. Wśród lekarzy nazywany jest wręcz organicznym antybiotykiem. Odkryto w nim także pozytywne działanie na układ neurologiczny i samo serce. Jego częste spożywanie ma także dobroczynny wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworów np. raka piersi czy raka prostaty. Obniżenie złego cholesterolu to już wartość dodania, ale nie można o niej zapominać.

Kuchnia z czosnkiem w tle


Czosnek jest bardzo aromatyczną przyprawą i w przypadku kuchni polskiej jest wręcz nieodłącznym jej elementem. Dodaje smaku, urozmaica zapach i może być dekoracją każdego półmiska. Najlepiej korzystać w całych ząbkach lub z opcji przeciskanej. W sklepie możemy także dostać sól czosnkową oraz czosnek w proszku.

Afrodyzjak? Czemu nie!

Mimo nieprzyjemnego zapachu z ust po spożyciu czosnku badacze zauważyli pewną regułę. Libido wzrasta sprawiając, że białe główki mogą być traktowane jako naturalny afrodyzjak.

Spróbujecie? Dodajecie czosnek do swoich potraw? W jakiej postaci lubicie go najbardziej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz