czwartek, 31 grudnia 2015

Jak przestać jeść słodycze?

Kiedy coraz częściej sięgasz po coś słodkiego i nie umiesz powiedzieć sobie stop, zaczynasz się zastanawiać nad sposobami ograniczenia cukru w twojej diecie. Taki jest prawidłowy i zdrowy odruch, chcesz po prostu jeść mniej słodkich przekąsek, bo obawiasz się o swoje zdrowie i dobrą kondycję. Okazuje się, że za chęć jedzenia przez nas słodyczy odpowiada hormon wytwarzany przez wątrobę. Nazywa się fibroblastem 21.

Przeprowadzono testy na myszach i okazało się, że te o większym stężeniu tego hormonu nie były zainteresowane słodzonymi napojami. Natomiast te o niższym współczynniku nie mogły odejść od poidła.

To bardzo ważne spostrzeżenie - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Iowa Uniwersytetu Teksaskiego oraz duńskiego Uniwersytetu Kopenhaskiego, autorzy tych testów. Pozwala ono bowiem na bardziej skuteczną walkę z otyłością czy cukrzycą. Już niedługo rozpoczną się badania z  udziałem ludzi, o czym oczywiście będziemy informować.

Nim jednak to nastąpi doradzamy jak wyeliminować cukier z naszego życia w kilku prostych sposobach:

  • skończ ze słodzeniem kawy czy herbaty, wyeliminuj napoje słodzące ze swojej diety - dzięki temu przyzwyczaimy organizm do nie dostarczania słodkości, taki odwyk musi trwać min. 3 tygodnie by zapomnieć o słodkim smaku
  • pozbądź się węglowodanów prostych także biały chleb i zwykłe makarony muszą pójść do kosza
  • chęć na czekoladę lub ciastko zastępuj owocem świeżym lub suszonym, podobno suszone śliwki są jak cukierki krówki
  • kup sobie chrom i magnez - uzupełnią niedobory i powstrzymają przed zjedzeniem zakazanych produktów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz