poniedziałek, 12 listopada 2018

Przepływowy podgrzewacz wody – na co zwracać uwagę przy zakupie?


Instalacja przepływowego podgrzewacza wody jest dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku napotkania problemów architektonicznych. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając podgrzewacz dopasowany do swoich potrzeb.

Zalety przepływowego podgrzewacza wody

Jak każde urządzenie, przepływowe podgrzewacze wody mają swoje zalety jak i wady. Do zalet z pewnością należy w tym przypadku prostota montażu oraz jego niski koszt. Mając dostęp do sieci zasilania gazowego, zainwestujemy niewiele w odpowiednią instalację hydrauliczną oraz sam podgrzewacz. Wybór podgrzewacza elektrycznego oznacza jeszcze niższe koszty instalacji, ale droższą eksploatację. 

Montaż również nie sprawia kłopotów, podgrzewacz może wisieć na ścianie w łazience czy kuchni. Nowoczesne modele zajmują przy tym niewiele miejsca i nie stanowią bariery przy projektowaniu wnętrz. Podstawową zaletą przepływowych podgrzewaczy są także generowane przez nie oszczędności. Woda jest ogrzewana na bieżąco - wyłącznie wtedy, kiedy jest potrzebna. Nie dochodzi do sytuacji, w której pełen bojler wody ogrzewa się, a następnie wychładza nie zostając ani razu wykorzystany. 

Jednocześnie warto mieć świadomość pewnych ograniczeń, które niesie z sobą wykorzystanie tego typu podgrzewacza. Służy on tylko w jednym miejscu – tam, gdzie jest zamontowany. Chcąc posiadać ciepłą wodę także w innym pomieszczeniu, musimy zakupić i zainstalować kolejny podgrzewacz. Istotne dla komfortu korzystania z wody jest także to, że po uruchomieniu podgrzewacza musimy poczekać kilka chwil na to, aż woda osiągnie optymalną temperaturę.

Czym kierować się przy wyborze podgrzewacza wody?

Jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie podgrzewacza przepływowego, należy sprawdzić ciśnienie wody w posiadanej instalacji i porównać je z wymogami, podawanymi przez producentów urządzeń. Jeżeli ciśnienie będzie zbyt niskie, podgrzewacz może nie uruchamiać się lub okresowo przerywać pracę. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im będzie wyższa tym bardziej komfortowo będziemy mogli korzystać z podgrzewacza – woda będzie ogrzewać się szybciej. Dobrej klasy podgrzewacz powinien mieć moc nie mniejszą niż 4-5 kW. Nie wszyscy producenci informują o mocy podgrzewaczy na karcie produktu. Warto wówczas zapytać o ten parametr sprzedawcę.     
Dodatkowe funkcje to kolejna ważna kwestia. Podgrzewacze przepływowe mogą mieć elektroniczną lub hydrauliczną regulację temperatury. W przypadku regulacji hydraulicznej, sprawa jest prosta – im większy strumień wody wybierzemy, tym będzie ona chłodniejsza. Regulacja elektroniczna pozwala za to na bardziej precyzyjne zarządzanie energią, co generuje dodatkowe oszczędności wody i gazu. Niektórzy producenci oferują także inne funkcje mające na celu oszczędzanie gazu. Warto zapytać o nie sprzedawcę.

Ważną kwestią przy wyborze podgrzewacza jest oczywiście także cena. Nie warto wybierać produktów niskiej jakości z najniższej półki cenowej – mogą one okazać się kłopotliwe i drogie w eksploatacji. Warto zaufać sprawdzonym polskim producentom, posiadającym wieloletnie doświadczenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy http://beretta.pl/.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz